Formularze

Często zdarza się, że początkujący webmasterzy "strzelają z armaty do wróbla" instalując ciężkie komponenty do wyjątkowo lekkich zadań. Nawet gdy zamawiający stronę chce sprzedawać jedną/kilka konfigurowalnych w prosty sposób usług lub towarów - otrzymuje od webmastera propozycję zainstalowania całego sklepu... Dlaczego? Bo tak najłatwiej - obecnie mamy na rynku ogromną ilość domorosłych "twórców stron" bazujących na gotowych szablonach i komponentach - ściągniętych lub ukradzionych (ale o tym piszę w innym miejscu). I zamiast ruszyć głową wrzucają cały ciężki sklep na serwer komplikując na dłuższą metę obsługę witryny swojemu klientowi. 

Tak naprawdę do obsługi niektórych usług lub sklepów mających małą ilość towarów (kilka - kilkanaście sztuk) warto wprowadzić lekki i bezpieczny formularz z możliwością konfiguracji. Poniżej kilka przykładów takich formularzy zamówień, które są rozwiązaniem lekkim dla systemu i łatwym do wprowadzenia  - na przykład do artykułu blogowego, galerii, portfolio itp. 

W pierwszym przykładzie załóżmy, że prowadzimy pensjonat - i mamy oferty dodatkowe takie jak "weekend we dwoje" i temu podobne. Wystarczy więc wrzucić taki formularz jak poniżej - gdzie w kilku krokach nasz klient wybierze interesujące go opcje i zamówi usługę on-line:

 

Stwórz pakiet dla dwojga - krok pierwszy:

Drugi przykład - załóżmy, że dla małej kwiaciarnii - zamawianie bukietu. Czyli klient może zamówić kwiaty na prezent i wybrać opcje dodatkowe jakie mają się tam znaleźć. Poniżej wersja maksymalnie uproszczona - ale używając tej metody można zrobić konfigurator każdego elementu wiązanki rzecz jasna:

Zamów wiązankę - krok 1

Wiązanka mała12.00zł Wiązanka średnia23.00zł Wiązanka duża34.00zł

Mała wiązanka zawiera  6 róż, przybranie wstążką i gałązkami asparagusa. Jeśli chcesz - wybierz opcje dodatkowe - ich ilość zmienisz w podsumowaniu.

Dodatkowa róża - 5.00zł Dodatkowa wstążka - 3.00zł Dodatkowy asparagus - 2.00zł

Wiązanka średnia zawiera 7 róż, wstążkę i przybranie z asparagusa. Jeśli chcesz - wybierz opcje dodatkowe - ich ilość możesz zmienić w podsumowaniu.

Dodatkowa róża - 5.00zł Dodatkowa wstążka - 3.00zł Dodatkowy asparagus - 2.00zł

Wiązanka średnia zawiera 7 róż, wstążkę i przybranie z asparagusa. Jeśli chcesz - wybierz opcje dodatkowe - ich ilość możesz zmienić w podsumowaniu.

Dodatkowy kwiatek - 5.00zł Dodatkowe przybranie - 4.00zł Dodatkowe dodatki zielone - 2.00zł
Liścik z dedykacją - 5.00zł

0/200

Olbrzymią zaletą takiego podejścia do tworzenia oferty jest jej elastyczność - nie ograniczają nas możliwości internetowego sklepu - możemy umieścić formularz z zamówieniem wprost na naszym dobrze wypozycjonowanym blogu, artykule, w galerii - gdziekolwiek. Przy okazji nie obciążamy strony potężnym komponentem do sprzedaży on-line, którego możliwości w wielu przypadkach i tak nie będziemy w stanie wykorzystać. Dla małych firm usługowych i oferentów z niewielką ilością towarów takie rozwiązanie będzie po prostu optymalne.

Krótko o mnie
Previous

Krótko o mnie

Leave review
Nazywam się Adam Jeżyński i zajmuję się tworzeniem...
Czytaj dalej
Strona One-Page
Dalej

Strona One-Page

Leave review
Są sytuacje, w których firma mająca mniejszy budże...
Czytaj dalej

0/249

0/2200

Często czytane:

Polecane Strony:

Strona uroczej willi w Białym Dunajcu - dobre miejsce wypadowe zarówno na górskie wycieczki jak i na  weekend we dwoje w Tatrzańskich okolicach

Swego czasu pomogłem stworzyć stronę dla wolontariatu w Nowodworze, a że jestem pod wrażeniem pracy jaką wykonują wolontariusze to zachęcam do zapoznania się z ich najnowszymi działaniami:

Strony "przemysłowe" są zazwyczaj nudne - bo i tematyka z reguły nie jest porywająca. A tą stroną chciałem udowodnić, że może być nowocześnie i ciekawie nawet jeśli ktoś oferuje balustrady stalowe:

Strona trenerki personalnej z Łodzi - blog, galerie i strony ofertowe. Prosta, "wszystkomająca" strona:

Ocena 5 (2 Głosy)