Pola dodatkowe

Jedną z wielu zalet CMS-a Joomla! jest wbudowana funkcja pól dodatkowych, które możemy wykorzystać w artykułach lub profilach użytkowników. Co to nam daje w praktyce? Możemy między innymi stworzyć dowolny katalog, w którym istotną rolę odgrywają parametry produktu. Czyli na przykład komis samochodowy - możemy każdemu artykułowi/produktowi przypisać dowolną ilość cech (na przykład "przebieg", "rocznik", "rodzaj nadwozia" i tak dalej). Odwiedzający stronę ma nie tylko możliwość zapoznania się ze specyfikacją produktu/usługi ale również może łatwo wyszukiwać interesującą go treść.

Przy opisach skorzystałem z mojego Dema - "Nieruchomości" (kliknij żeby przejść na stronę).

W poniższym demo użyłem pól dodatkowych do zdefiniowania kilku parametrów dla firmy deweloperskiej. Jak widać artykuł jest jednocześnie prezentacją domu na sprzedaż - stąd kilka opcji: cena, wielkość domu, działki etc.:

Oczywiście pola dodatkowe mają największy sens wtedy, gdy użytkownik może filtrować sobie interesujące go produkty - tak jak poniżej - według daty, opcji produktu itp:

Jak zaś wygląda kwestia dodania wpisu z produktem? Czy "Pani Grażynka" z biura da sobie z tym zagadnieniem radę?

Oczywiście - po to właśnie sięgamy po CMS-y! Proces dodawania artykułu z polami dodatkowymi jest w Joomli bardzo przyjazny - polega po prostu na wypełnieniu kolejnych zakładek:


Jak widać to maksymalnie uproszczona procedura - wystarczająca do wstawienia kolejnej pozycji w naszym katalogu. 

Wbudowane w CMS pola dodatkowe oszczędzają nam konieczności pisania/instalowania nowego komponentu, który niepotrzebnie obciąży stronę, dublując jej funkcjonalności. Oczywiście w przypadku bardzo zaawansowanych witryn niezbędne będzie skorzystanie z innych rozwiązań - jednakże do wielu zadań pola dodatkowe mogą być bazą wyjściową do stworzenia bardzo przyjaznego, lekkiego katalogu - strony dla dewelopera, komisu samochodowego, katalogu produktów czy strony dla biura podróży.

Adres z powyższego dema: demo "Nieruchomości".

W razie pytań - skorzystaj z poniższego formularza lub moich danych w zakładce "kontakt".

Pozdrawiam,

Adam Jeżyński

Zagrożenia - i jak ich uniknąć
Previous

Zagrożenia - i jak ich uniknąć

Leave review
Dobry webmaster sam poinformuje cię o tym z jakieg...
Czytaj dalej
Tapeta AMOLED
Dalej

Tapeta AMOLED

Leave review
Kiedyś udostępniałem na tej wizytówce różne prace ...
Czytaj dalej

0/249

0/2200

Często czytane:

Polecane Strony:

Strona uroczej willi w Białym Dunajcu - dobre miejsce wypadowe zarówno na górskie wycieczki jak i na  weekend we dwoje w Tatrzańskich okolicach

Swego czasu pomogłem stworzyć stronę dla wolontariatu w Nowodworze, a że jestem pod wrażeniem pracy jaką wykonują wolontariusze to zachęcam do zapoznania się z ich najnowszymi działaniami:

Strony "przemysłowe" są zazwyczaj nudne - bo i tematyka z reguły nie jest porywająca. A tą stroną chciałem udowodnić, że może być nowocześnie i ciekawie nawet jeśli ktoś oferuje balustrady stalowe:

Strona trenerki personalnej z Łodzi - blog, galerie i strony ofertowe. Prosta, "wszystkomająca" strona:

Ocena 5 (1 Głosy)