Sklep i blog

Po porzuceniu jednego z projektów została mi domena SklepikRetro.pl (nawiasem mówiąc jest na sprzedaż - zainteresowanych proszę o kontakt) i żeby nie stała póki co pusta wrzuciłem tam mój szablon sklepu internetowego z systemem blogowym. Skąd pomysł żeby typowy blogowy system połączyć ze sklepem? Plusów jest co najmniej kilka.

Pierwszy z nich to łatwość obsługi. Sklep zintegrowany z blogiem (w tym przykładzie jest to system CMS Joomla! oraz sklep j2store) obsługiwać może każda osoba, która pisała w życiu blog.  Produkty dodajemy bowiem niemal tak samo jak standardowe wpisy - podczas pisania decydujemy czy ma to być wpis do bloga:

blog

Artykuł "blogowy"

Czy też może tworzymy ofertę do podstrony ze sklepem:

sklep

Artykuł w sklepie

Edycja następuje więc w tym samym oknie - wybierając cenę i atrybuty produktu sprawiamy, że wpis pojawia się na stronie sklepu - powyższy przykład:

Artykuł jako produkt

W każdym innym przypadku będzie to zwykły wpis do bloga/systemu artykułów:

Wpis "blogowy"

Drugą zaletą takiego systemu jest możliwość wzbogacenia opisów produktów o całą gamę możliwośći jakie daje blog - komentarze, oceny, integracje z zewnętrznymi serwisami, mediami społecznościowymi etc.

Trzecią - i moim zdaniem najistotniejszą kwestią jest SEO. Czyli optymalizacja pod wyszukiwarki. Odpowiednio prowadzony blog doskonale będzie wspomagał pozycjonowanie konkretnych grup towarów w wyszukiwarce. Co więcej - w ściśle ograniczonych ramach tematycznych - tak jak w przykładzie ze "Sklepikiem Retro" możemy zdobyć zaufanie odwiedzających stronę. Wystarczy pisać ciekawe artykuły z zakresu naszej działalności, pokazać że jesteśmy specjalistami w tej dziedzinie. W niektórych przypadkach może się udać stworzenie społeczności skupionej wokół danej tematyki.

Ostatnim plusem takiego połączenia jest dobra wydajność - lekki komponent sklepu połączony z wydajnym CMS-em może dać w efekcie szybką, responsywną stronę dobrze przygotowaną do walki o wysokie pozycje w wyszukiwarce.

W razie pytań - skorzystaj z poniższego formularza lub moich danych w zakładce "kontakt".

Pozdrawiam,

Adam Jeżyński

Strona One-Page
Previous

Strona One-Page

Leave review
Są sytuacje, w których firma mająca mniejszy budże...
Czytaj dalej
Strona One-Page
Dalej

Strona One-Page

Leave review
Są sytuacje, w których firma mająca mniejszy budże...
Czytaj dalej

0/249

0/2200

Często czytane:

Polecane Strony:

Strona uroczej willi w Białym Dunajcu - dobre miejsce wypadowe zarówno na górskie wycieczki jak i na  weekend we dwoje w Tatrzańskich okolicach

Swego czasu pomogłem stworzyć stronę dla wolontariatu w Nowodworze, a że jestem pod wrażeniem pracy jaką wykonują wolontariusze to zachęcam do zapoznania się z ich najnowszymi działaniami:

Strony "przemysłowe" są zazwyczaj nudne - bo i tematyka z reguły nie jest porywająca. A tą stroną chciałem udowodnić, że może być nowocześnie i ciekawie nawet jeśli ktoś oferuje balustrady stalowe:

Strona trenerki personalnej z Łodzi - blog, galerie i strony ofertowe. Prosta, "wszystkomająca" strona:

Ocena 5 (1 Głosy)